Як керувати репутацією компанії в інтернеті?


 


Ми вже давно живемо в епоху інформаційних технологій, коли той, хто володіє інформацією – володіє світом. Сьогодні бізнес будь-якого рівня повинен бути присутнім в мережі інтернет. В ідеальній, для цього бізнесу, ситуації його репутація серед потенційних споживачів має бути «білою і пухнастою». Але що, коли це не так? Адже ні «поганих» відгуків незадоволених клієнтів, ні конкурентних війн ніхто не відміняв. Неодмінно настає момент, коли підприємці знаходять в мережі таку інформацію про свою компанію, яку вони воліли б не знаходити. А якщо власник компанії виявив якийсь негатив, то його, безсумнівно, зможуть віднайти й інші користувачі інтернету.

Тут на арені з’являються компанії, які пропонують власникам «очистити» їхню репутацію в мережі. І якщо не позбутися всього негативу, то, принаймні, додати більше позитиву, який асоціюється з даною компанією – цілком реальне і посильне завдання.

У такій ситуації Ви як особа, котра приймає рішення щодо іміджу та репутації компанії, можете обрати кілька способів:

1)      скористатися сервісом компаній, що надають PR-послуги в мережі;

2)      скористатися сервісом агентств/компаній, що керують репутацією в мережі;

3)      самостійно знайти час та ресурси для подібної роботи.

Перший пункт відрізняється від другого тим, що компанії, які надають PR-послуги, можуть зосереджувати зусилля над зростом позитиву навколо Вашого бізнесу і не приділяти уваги негативу. У разі, коли здійснюється повний комплекс робіт з керування репутацією в інтернеті, увага звертається не лише на зростання позитиву, а й на зменшення негативу.

У Вікіпедії можемо знайти наступне визначення:

«Управління репутацією в інтернеті, або ORM (англ. online reputation management), або SERM (Search Engine Reputation Management) – один із сучасних способів PR-технологій, який передбачає маніпулювання інтернет-контентом, зокрема просування інформативних блоків, написання прес-релізів, статей та відгуків з метою створення позитивного або негативного іміджу компанії чи особи в інтернеті».

Зверніть увагу, що йдеться про створення позитивного чи негативного іміджу компанії. Тобто таку ж послугу можуть замовити і Ваші конкуренти з метою створення негативної репутації Вашого бізнесу. На щастя, подібне відбувається нечасто, тому що набагато важливіше спочатку задіяти засоби для створення власного позитивного образу. Як правило, у випадку виключно позитивної репутації Вашої компанії уже немає потреби боротися з конкурентами, обійти їх вдасться і так.

Тож, з’ясуємо, як саме керувати репутацією в мережі інтернет. До речі, це може стосуватися не лише компаній чи бізнесу, але й публічних осіб або людей, які слідкують за своїм іміджем в інтернеті.

Будь-яке керування репутацією в мережі – це набір дій, які повинні штучно маніпулювати думкою про Вас (Вашого конкурента). До такого набору належить:

1)      створення, розміщення та просування контенту позитивного (чи негативного) спрямування з метою витіснення негативної (позитивної) інформації з ТОП-у пошуковиків;

2)      видалення відгуків;

3)      написання відгуків;

4)      моніторинг інформаційного поля.

Перший пункт може бути набором разових дій, за успішної реалізації яких на ТОПових позиціях пошукових систем розміщуватимуться сторінки, що надаватимуть виключно позитивну інформацію про Вас. Коли йдеться про ТОПові позиції, то маються на увазі позиції першої сторінки пошукової системи, оскільки на другу та наступні сторінки зазвичай переходить менша кількість користувачів.

Роботи, що стосуються пунктів із другого по четвертий, вимагають постійної уваги. Ці процеси мали б не припинятися взагалі.

Оскільки в більшості випадків користувачі шукають відгуки про компанії чи людей через пошукові системи, то першочергово необхідно зосередити свою роботу над першим пунктом. Вам потрібно підібрати інформаційні майданчики, де Ви розміщуватимете контент, що створюватиме Ваш позитивний (чи нейтральний) імідж.

 Під номером один у цьому списку буде безпосередньо Ваш сайт (чи Вашої компанії). Хоча люди зазвичай не схильні довіряти відгукам про компанію на її ж сайті, але частково це працює. Найголовнішим є те, що Ви контролюватимете хоча б одну із десяти позицій в ТОПі, тобто позицій для сайтів із негативною інформацією про Вас буде на одну менше.

Далі потрібно шукати сайти, на яких Ви можете розмістити позитивну інформацію про Вас (компанію) і, що важливо, у Вас має бути доступ до керування іншим контентом та відгуками на сторінках сторонніх сайтів. Наприклад, це може бути Ваша група в соціальних мережах, де, як адміністратор, Ви можете керувати контентом, котрий там з’являється, сюди ж відносяться чужі відгуки.

Щойно у Вас з’явиться достатня кількість подібних зовнішніх ресурсів, де для створення позитивного іміджу Ви розмістите інформацію про компанію, необхідно, щоб ці сторінки зайняли ТОПові позиції пошукових систем за потрібними Вам пошуковими запитами. Наприклад, за запитом «Відгуки про (назва компанії)».

На питання «Як просунути необхідні сторінки в ТОП» відповідає така область ІТ як «Пошукова оптимізація сайтів» (SEO), і це окрема об’ємна тема, яку ми тут не розглядатимемо.

Щодо написання та видалення відгуків про Вашу компанію на сторонніх сайтах, то тут, гадаю,  усе зрозуміло. Це кропітка праця, яка вимагає терпіння та уваги. Із написанням відгуків на відповідних сторінках проблем, зазвичай, не виникає, на відміну від процесу видалення. Тут власники сайтів мають повне право не піти Вам назустріч. Особливо, якщо інформація про Вашу компанію залишена як відгук третьої особи, а не написана власником.

Останній пункт робіт з управління репутацією в інтернеті – це постійний моніторинг мережі щодо згадувань Вашої компанії на інших сайтах. Це можна робити за допомогою спеціальних сервісів або ж використовувати самі пошукові системи. У Google, наприклад, є такий сервіс: www.google.ru/alerts

Наша компанія, до речі, також надає послуги з управління репутацією в інтернеті. Звертайтесь до нас, якщо для Вас це питання актуальне!

Бажаємо Вам успішного бізнесу та винятково позитивного іміджу в мережі Інтернет!

comments powered by Disqus
Дякуємо!

Наш менеджер зв’яжеться з Вами найближчим часом.

Київ, 01034 13/2 вул. Ярославів Вал, літера Б, офіс.3

+380.44.360.2284 (Україна)

aGVsbG9AeWVkeW5rYS5jb20=


Ужгород, 88000

+380.44.360.2284 (Україна)

aGVsbG9AeWVkeW5rYS5jb20=


Władysława Łokietka 6А/12 30-010 Kraków, Polska

+380.44.360.2284 (Україна)

aGVsbG9AeWVkeW5rYS5jb20=