Кібер Брама. Як створити захищений сайт про безпеку

Задача: Клієнт прийшов до нас із конкретним запитом — розробити онлайн-платформу, яка міститиме всю інформацію, необхідну для розуміння правил безпечного поводження в Інтернеті, та навчить користувачів запобігати злочинним діям в мережі. Якщо ще лаконічніше — ми мали розробити цифрове втілення для енциклопедії безпечної поведінки в онлайні. Складність проєкту полягала в тому, що над ним працювали одразу чотири різних команди: Консультативна місія Європейського Союзу в Україні, Департамент кіберполіції Національної поліції України, громадська організація МІНЗМІН та наші фахівці з Yedynka DGTL. Замовник також акцентував на важливості створення надійного сайту, адже платформа про правила цифрової безпеки не може бути вразливою. Тож як подружити чотири команди та створити справді захищений сайт про безпеку? Гортайте вниз, щоб дізнатися.
Попрацюємо разом? ᐳ
Рішення: Погодьтеся, що сайт про кібербезпеку не може бути створений на open code рішенні, популярні конструктори на кшталт Wordpress також не підходять, адже легко можуть стати об’єктом кібератаки. Тож ми запропонували оптимальний варіант: створити сайт на власній запатентованій системі керування вмістом — Y-CMS. Вона дозволяє зручно створювати, керувати та підтримувати контент на вебсайті, витримує велике робоче навантаження, і головне — є ліцензованою та захищеною.

Паралельно з гарячою війною, яку розв’язав агресор проти України, триває ще одна — гібридна, безпосередніми учасниками якої є набагато більше країн. Один із вимірів цієї війни — кібервійна, в якій щодня беруть участь мільйони українців, виходячи в онлайн. Стійкість до ворожої пропаганди, критичне мислення під час споживання інформації, знання правил “кібергігієни” та безпечного поводження в Інтернеті — мастхев для життя у сучасному світі. Щоб допомогти українцям відточити ці навички, ми, разом із партнерами, створили онлайн-платформу Кібер Брама. Про цей свіжий кейс з веброзробки ми й розкажемо вам у нашому матеріалі.

Комунікація
Коли над проєктом працює одночасно чотири різні сторони, здавалося б, чекай на складнощі. Але нам вдалося домовитися “на березі” про правила та ролі кожної команди й побудувати комунікацію максимально ефективно, щоб не затягувати процес і не перетягувати ковдру. Короткі щотижневі статуси з усіма стейкхолдерами дозволяли оперативно обговорювати всі питання, ділитися результатами проміжних етапів роботи та обговорювати подальші кроки. Завдяки цьому команди рухалися в одному напрямку, а кожна зі сторін точно знала, за який шматок проєкту вона відповідає.

Прототипування
На першому етапі розробки ми провели детальне обговорення всіх етапів роботи та закладення самої архітектури рішення: якими будуть розділи на сайті, їхній функціонал та наповнення.
Прототипування — це надзвичайно важливий етап, від ретельної роботи над яким значною мірою залежить успіх всього проєкту, тож в нашій команді ми завжди приділяємо йому багато часу. Значно краще детально обдумати все на початку, ніж вносити правки та змінювати напрямок руху посеред роботи. Це не лише спрощує завдання розробникам, але й дозволяє більш раціонально використати бюджет замовника.

Дизайн
Важлива складова будь-якого сайту — UX-дизайн, тобто враження користувача від роботи з інтерфейсом. Сучасний сайт має бути простим та інтуїтивно зрозумілим, мати приємне візуальне оформлення (адже наше завдання — втримати користувача, подовжити його перебування на платформі).
Брендбук, що надав замовник, задавав напрямок руху (містив логотипи, основні кольори та шрифти), але залишав достатньо місця для креативу. Ми підготували кілька мудбордів, щоб клієнт міг обрати напрямок руху, а тоді — три різних концепти дизайну.
Після затвердження концепту, ми обговорювали зовнішній вигляд кожної сторінки сайту, щоб зробити оформлення максимально продуманим та детальним. Дизайн розділів мав відповідати наповненню: “Кібербезпека в освіті”, “Кібербезпека в роботі”, “Кібербезпека в повсякденному житті”, “Кібербезпека в розвагах і спілкуванні”, та “Кібербезпека під час війни”.

Наповнення, тестування та запуск платформи
Контентну частину для проєкту готувала команда МІНЗМІН — справжні фахівці з безпечного поводження в Інтернеті, які подбали, щоб користувачі мали доступ до найновіших практик та найактуальнішої інформації.
Після наповнення сайту, яким займалась наша команда контент-редакторів, відбулося тестування та технічний запуск — це етап, під час якого відбувається контрольоване “оприлюднення” сайту для обмеженого кола осіб з метою перевірки всіх технічних аспектів його роботи. Етап технічного запуску дозволяє передбачити та попередити складнощі, які можуть виникнути при користуванні сайтом після його публічного запуску.
У день, коли платформа офіційно запрацювала, відбулась також пресконференція, аби ширша аудиторія дізналася, як безпечно навчатися, працювати, розважатись та вирішувати повсякденні задачі в онлайні.

Технічна підтримка
Наразі сайт чудово функціонує і перебуває в нас на етапі технічного супроводу. Для відстеження відвідуваності платформи та аналізу поведінки користувачів на ній, ми також налаштували Google Аналітику.

Замість висновків
Ми справді щасливі, коли вдається попрацювати над суспільно важливим проєктом. Кібер Брама — це наш невеличкий внесок в боротьбу на фронті гібридної війни, в якій змушена брати участь не лише Україна, а й багато країн вільного світу.
Тож не нехтуйте своєю безпекою та приділіть пів години свого часу важливій інформації, яку ви знайдете на платформі Кібер Брама, навіть якщо ви вважаєте, що знаєте про кібегігієну все. Повірте, ви здивуєтесь.




Дякуємо!

Наш менеджер зв’яжеться з Вами найближчим часом.

Київ, 01054 13/2 вул. Ярославів Вал, літера Б, офіс.3



hello@yedynka.com


×
Leaflet | © OpenStreetMap,Yedynka DGTL

Help 🇺🇦 Ukraine win!

#StandWithUkraine

See how to help